Mesafeli Satış Sözleşmesi

Mesafeli Satış Sözleşmesi

Serdar Aktolga Uzaktan Eğitim
MADDE 1 – SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

Satıcı : Hüseyin Serdar Aktolga
Adres : Atatürk Mah. Ertuğrul Gazi Sok. Metropol İstanbul C1 Blok No: 2B/376 Ataşehir/İstanbul
Vergi Dairesi ve Numarası : Kozyatağı Vergi Dairesi / 37036650954
Telefon : +90 538 660 59 55
Web Adresi : “www.serdaraktolgaegitim.com.tr”
E-posta : info@serdaraktolgaegitim.com.tr
ALICI / MÜŞTERİ :
Adresi :
Telefon :
E-posta :
Alıcı olarak https://www.serdaraktolgaegitim.com.tr alışveriş sitesine üye olan kişinin Üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

MADDE 2 – SÖZLEŞMENİN KONUSU

İşbu sözleşmenin konusu, Alıcının, Satıcıya ait “serdaraktolgaegitim.com.tr” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, “serdaraktolgaegitim.com.tr” sitesinde belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün’ün satış ve teslim şartlarının ve 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.
Alıcı; satışa konu malların; temel nitelikleri, satış fiyatı, ödeme şekli, teslimat koşulları vs., satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.
“serdaraktolgaegitim.com.tr” sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır.

MADDE 3 – SÖZLEŞME TARİHİ

İşbu sözleşme alıcı tarafından elektronik ortamda onaylandığı tarihte geçerlik kazanır.

MADDE 4 – MAL TESLİMİ, SÖZLEŞMENİN İFA YERİ VE TESLİM ŞEKLİ

Mal, alıcının teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

 • Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin Satıcının hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede alıcı adresine/belirttiği teslim adresine, satıcının belirlediği kargo şirketi ile gönderilmek sureti ile yapılır.
 • Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, Satıcı mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.
 • SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde ALICI’nın ödediği tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.
MADDE 5 – TESLİMAT MASRAFLARI VE İFASI

Teslimat masrafları/nakliye giderleri Alıcıya aittir.
Alıcı, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce;

 • Muayene edecek ezik, kırık, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.
 • Teslim alınan mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir.
 • Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, alıcıya aittir.

Mal/ürünün tesliminden sonra Alıcıya ait kredi kartının Alıcının kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini Satıcıya ödememesi halinde, Alıcı mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.
Satıcı, sözleşme konusu mal/ürün/ürünlerin;

 • Mal/ürünlerin siparişinden itibaren (Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır) en geç 7 (yedi) işgünü içinde mal/ürünü teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek 3 (üç) günlük süre uzatım hakkını saklı tutar.
 • Sağlam, eksiksiz, siparişte ve web sitesinde belirtilen niteliklere uygun ve son kullanma tarihleri ve var ise ürün özelliklerini açıklayan bilgi ile teslim edilmesinden sorumludur.
 • Sözleşme konusu mal/ürün, Alıcıdan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden Satıcı sorumlu tutulamaz.
 • Satıcı olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde Tüketici’yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır.
  Satıcı, alıcının sipariş ettiği mal/ürünün tesliminin ifasının imkansızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan alıcıya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 10 gün içinde iade edilir.
 • Teslim edilen ürünün bozuk olması halinde teslimat ve iade giderleri satıcı tarafından karşılanacaktır.
 • 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. Satıcı, alıcının sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak alıcının yaşını yanlış yazmasından dolayı satıcıya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.
MADDE 6 – SÖZLEŞMEYE KONU MAL/ÜRÜN ÖZELLİKLERİ

Mal cinsi ve türü, miktarı, markası, ağırlığı, esaslı nitelikleri, rengi ve tüm vergiler dahil satış bedeli “serdaraktolgaegitim.com.tr” adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.
Alıcı mal/ürünler hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onayı verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını kabul ve beyan eder.

MADDE 7 – MAL/ÜRÜNÜN FİYATI

Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.
Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/ünvanı aynı olmak zorundadır.
Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından Satıcı sorumlu değildir. Buna istinaden satıcı, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak alıcı, satıcıdan hak iddiasında bulunamaz.

MADDE 8 – ÖDEME PLANI

Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı alıcı tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının pos’u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.
Kredi kartı (Visa, MasterCard, vs.) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren üç gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin ya da (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.
İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede alıcı kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir.
Alıcının, kapıda ödeme şeklini seçmesi halinde, kargo şirketi elemanına nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir. Bu durumda siparişini verdiği kargo kendisine teslim edilir.

MADDE 9 – CAYMA HAKKI

Alıcı sözleşme konusu mal/ürünün;

 • Mal/ürünün, iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve “serdaraktolgaegitim.com.tr” web sitesinde yayınlanmış olan ön bilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren 7 (yedi) gün içinde kullanabilir.
 • Cayma hakkının kullanılması için aynı süre içinde Satıcıya e-posta ile bildirimde bulunulması,
 • Cayma Hakkının kullanılması halinde, 3. kişiye veya Alıcıya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.
 • Cayma hakkına ilişkin ihbarın, satıcıya ulaşmasını takip eden 10 gün içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da satıcıya iade edilmiş olması şartı ile, mal/ürün bedeli Alıcıya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse Alıcıya bedel iadesi yapılmaz.

Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç üç gün içersinde satıcıya, teslimat ve kargo bedeli satıcı tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

MADDE 10 – TEMERRÜD HALİ VE HUKUKİ SONUÇLARI

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, satıcı ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

MADDE 11 – YETKİLİ MAHKEME

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, yasal olarak belirlenen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.
SATICI :
ALICI :

WhatsApp